Niestety, wraz z nadejściem zimy i zmiany warunków atmosferycznych często musimy zrezygnować z jeżdżenia hulajnogą. Jeżeli Twój pojazd będzie stał nieużywany przez dłuższy czas powinieneś wcześniej go odpowiednio zabezpieczyć, niezależnie od tego czy jest to hulajnoga, rower elektryczny, hoverboard, deskorolka elektryczna czy inne urządzenie. Jeżeli tego nie zrobisz może okazać się, że na wiosnę będzie czekała Cię wizyta w serwisie pojazdów elektrycznych w celu naprawy uszkodzonego akumulatora lub wymiany innych, często kosztownych elementów.
Czytaj więcej...Czasami zdarza się, że hulajnoga ulegnie uszkodzeniu. Najczęstsze z uszkodzeń mechanicznych to: przebita dętka, wygięta tarcza hamulcowa czy pęknięta sztyca lub uszkodzony mechanizm składania hulajnogi. Diagnoza w wyżej wymienionych przypadkach jest zazwyczaj prosta, ponieważ takie zniszczenia widać gołym okiem, jednak do wymiana elementów mechanicznych wymaga specjalistycznych narzędzi, wiedzy i doświadczenia.
Czytaj więcej...Hulajnogi elektryczne są świetnym środkiem transportu osobistego. Pozwalają one na szybkie, tanie i przyjemne przemieszczanie się po zatłoczonych ulicach polskich miast. Zdarza się, że hulajnoga ulega uszkodzeniu i chcemy jak najszybciej zdobyć do niej części, aby jak znów móc cieszyć się wspaniałą pogodą w czasie dojazdu do pracy lub szkoły. Niestety, części do wielu pojazdów elektrycznych w Polsce są niedostępne, a czas oczekiwania na dostawę może wydłużyć się nieraz nawet do kilku tygodni.
Czytaj więcej...Uszkodzenie sterownika jest jednym z częstszych usterek w hulajnogach, hoverbordach, deskorolkach oraz innych pojazdach elektrycznych. Dobranie odpowiedniej części do naszej hulajnogi elektrycznej może okazać się trudniejsze niż się wydaje. Do tego naprawa naszego pojazdu może wiązać się z wymianą nie tylko sterownika, ale też innych części elektronicznych, na przykład wyświetlacza.Dodatkowo częstą praktyką producentów sprzętu elektrycznego jest zmienianie komponentów w trakcie produkcji bez oznaczania numerów partii.
Czytaj więcej...Każdy posiadacz hulajnogi chciałby utrzymać ją w pełnej sprawności przez całe lato. Niestety, przebicia dętki zdarzają się bardzo często. Wystarczy kawałek szkła lub inne ostre przedmioty na drodze, nieostrożny zjazd z krawężnika i czeka nas wizyta w serwisie hulajnóg. Uwaga, dalsze jeżdżenie na hulajnodze po uszkodzeniu dętki skutkuje uszkodzeniem opony, która będzie musiała również zostać wymieniona.
Czytaj więcej...Częstym objawem w hulajnogach elektrycznych jest urwana manetka lub niedziałająca manetka gazu lub hamulca. Zazwyczaj oznacza to, że nieunikniona jest wymiana manetki na nową. Wymiana manetki może wydawać się prostym zadaniem, jednak nieumiejętne próby naprawy hulajnogi mogą skończyć się dodatkowymi uszkodzeniami, co zazwyczaj znacznie zwiększa koszt usprawnienia naszego pojazdu elektrycznego.
Czytaj więcej...Hulajnogi elektryczne zyskują coraz większą popularność w Polsce oraz na terenie całej Europy. W związku z tym pojawia się coraz więcej kolizji na hulajnodze elektrycznej. Bardzo często takiej sytuacji towarzyszy uszkodzenie samochodu hulajnogą elektryczną. Wypadek na hulajnodze elektrycznej wymaga ustalenia kto jest winny kolizji.
Czytaj więcej...W ciągu ostatnich kilku lat stały się jednym z ciekawszych rozwiązań na poruszanie się po zatłoczonych miastach, gdzie nieraz brakuje miejsc parkingowych. Użytkownicy oprócz wygody podróżowania cieszą się urokami lata korzystając ze słońca w czasie dojazdu do pracy czy szkoły. W związku z wciąż rosnącą liczbą użytkowników zostały wprowadzone regulacje prawne określające gdzie i jak można jeździć hulajnoga elektryczną.
Czytaj więcej...Na rynku dostępnych jest wiele modeli hulajnóg różnych marek. Osoby nie obeznane z tematem mogą mieć problem z wyborem hulajnogi elektrycznej odpowiedniej dla ich potrzeb. Więc jaką hulajnogę elektryczną wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie hulajnogi elektrycznej?
Czytaj więcej...